Ματαίωση όλων των Καρναβαλικών εκδηλώσεων στον Δήμο Χαλκιδέων

27 Φεβ

Σε ανακοίνωση του ο Δήμος Χαλκιδέων, αποφάσισε τη ματαίωση όλων των Καρναβαλικών εκδηλώσεων. Η ανακοίνωση έχει ως εξής:

«Ύστερα από ανακοίνωση του Υπουργού Υγείας κ. Βασίλη Κικίλια, σχετικά με την ακύρωση των Καρναβαλιών σε όλη τη χώρα, λόγω του Κορωνοϊού και των κανόνων ασφαλείας, ο Δήμος Χαλκιδέων ενημερώνει τους πολίτες και τους επισκέπτες ότι ματαιώνονται όλες οι καρναβαλικές εκδηλώσεις, που είχαν προγραμματιστεί να πραγματοποιηθούν το τριήμερο της Αποκριάς, σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες.»

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη μέχρι τώρα συνεργασία και την πολύτιμη βοήθειά σας.