Οπερέτα Αφιέρωμα στον Ορέστη Μακρή

Τετάρτη 18 Ιουλίου 2018 και ώρα 21:00 Αυλή Κόκκινου Σπιτιού.

ΟΠΕΡΕΤΑ –  «Αφιέρωμα στον Ορέστη Μακρή»

Στα πλαίσια των αφιερωμάτων στον Χαλκιδέο ηθοποιό Ορέστη Μακρή, ο Οργανισμός Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), διοργανώνει βραδιά Οπερέτας, με το Δημοτικό Ωδείο «Ν. Σκαλκώτα» και τη Σοπράνο, Αθηνά Τσολάκου.

Διευθύνει, ο Πάνος Στέλιος

Είσοδος ελεύθερη

Παρουσίαση της ποιητικής συλλογής Ανδρέα Κατσικούδη - ΠΟΙΗΜΑΤΑ

Το Σάββατο 16 Ιουνίου 2018 στις 20:00 στο Cinemarian (Γενναίου Κολοκοτρώνη 42, Κουκάκι, Φιλοπάππου), θα γίνει η παρουσίαση  της ποιητικής συλλογής του Ανδρέα Κατσικούδη – ΠΟΙΗΜΑΤΑ. Θα  απαγγείλουν  ποιήματα η συγγραφέας Τέσυ Μπάιλα, ο συγγραφέας και ποιητής Κώστας Μπαϊρακτάρης και η ηθοποιός Χριστίνα Τσάτσου. Προλογίζει η Μαίρη Ανανιάδου (αντιδήμαρχος Αλίμου). Θα προβληθούν φωτογραφίες του Α. Κατσικούδη. Μουσική […]

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΝΙΚΑΣ & ΣΤΕΛΙΟΣ ΧΑΝΤΑΜΠΑΚΗΣ, ΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΣΤΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΧΑΛΚΙΔΑΣ!
9 Φεβ

Κυριακή, 22 Φεβρουαρίου 2015, Αποκριάτικο Ξεφάντωμα στη Χαλκίδα. Παιχνίδι, χορός, τραγούδι απο το πρωί στην παραλία της πόλης μας. Θαλασσινό Καρναβάλι, events, συγκροτήματα, με παρουσιαστές τον Γιώργο Μανίκα και τον Στέλιο Χανταμπάκη!!! Περισσότερες πληροφορίες για τις εκδηλώσεις της Κυριακής 22/2, με νεότερη ανακοίνωση. Stay Tuned!