Παιδική θεατρική παράσταση «Η Χιονάτη κι οι 7 υπέροχοι μουσικοί»

Παιδική θεατρική παράσταση Η Χιονάτη κι οι 7 υπέροχοι μουσικοί

Την Κυριακή 2 Ιουλίου, στις 9 το βράδυ, στο Θέατρο Ορέστη Μακρή, Πάρκο Λαού Χαλκίδας, θα παρουσιαστεί η παιδική θεατρική παράσταση «Η Χιονάτη και οι επτά υπέροχοι μουσικοί ».
Γενική είσοδος 7€

Το θέατρο Δελφινάκι από την αρχή της διαδρομής του, που ξεκίνησε πριν από 32 χρόνια, παραμένει αφοσιωμένο στο κλασικό παραμύθι. Ο λόγος είναι προφανής. Η δυναμική αυτών των παραμυθιών που μεγάλωσαν τόσες γενιές είναι τεράστια και οι συμβολισμοί τους αμέτρητοι. Φέτος έχουμε την χαρά να παρουσιάζουμε ένα από τα κορυφαία και πιο γνωστά, την “ΧΙΟΝΑΤΗ”. Δουλέψαμε σε αυτόν τον σπουδαίο μύθο με κέφι και μεράκι και είμαστε πραγματικά ενθουσιασμένοι που θα τον μοιραστούμε μαζί σας.

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ:
ΣΚΗΝΙΚΑ- ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ: Ελένη Ζελίνου
ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ: Ελπινίκη Λαμπρινού
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ: Θανάσης Λιούνης
ΜΟΥΣΙΚΗ: Σωτηρία Κολόζου
ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΕΣ : Ζωή Γρηγοριάδου
ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γεώργιος Γρηγοριάδης

ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ:
Σοφιάννα Γρηγοριάδου , Ειρήνη Κοτζάσοβα , Γιάννης Κωσταράς , Ιωάννα Προσμίτη ,
Έλενα Αθανασοπούλου , Πάτρικ Τοχουμίδης και ο Θανάσης Λιούνης.