ΠΑΙΔΙΚΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ: «Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΩΝ ΣΤΡΟΥΜΦ»

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 19:30
Θέατρο Ορέστης Μακρής

ΠΑΙΔΙΚΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ: «Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΩΝ ΣΤΡΟΥΜΦ»

Τα Στρουμφάκια προσπαθούν να βρουν ένα μεγάλο θησαυρό και μ’ αυτόν να εκπληρώσουν τα όνειρά τους (να σταματήσουν τους πολέμους, να προστατεύσουν τα ζώα και να κάνουν τη γη μας καταπράσινη).

Παρά τα εμπόδια που αντιμετωπίζουν από τον  Δρακουμέλ και την Ψιψινέλ φτάνουν στο στόχο τους και ανακαλύπτουν ότι ο Μεγαλύτερος Θησαυρός του Κόσμου είναι τα παιδιά.

Το συγκεκριμένο έργο περνάει θετικά μηνύματα στα παιδιά με τους παραπάνω ήρωες,  σε μια εποχή δύσκολη για τις ανθρώπινες αξίες.

Μέσα από τον κόσμο του παραμυθιού δίνετε η ευκαιρία στα παιδιά να ανακαλύψουν αυτές τις αξίες όπως η αγάπη, η ελπίδα, η φιλία, η ειρήνη και να τις διαφυλάξουν..

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ:

ΣΚΗΝΙΚΑ:      Ε.  Ζελίνου
ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ:    Ε.  Λαμπρινού
ΜΟΥΣΙΚΗ:     Ν . Κοντούδη
ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΕΣ :    Ε.  Λορέντη
ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ:     Γ.  Γρηγοριάδης

ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ:

Θανάσης Λιούνης , Κρυσταλλία Κανάκη , Ναταλία Πελέκα , Έλλη Λορέντη , Φωτινή Μποστανίτη και Βασίλης Λαμπριανίδης