«Πες το μ’ ένα στίχο», εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης

Πες το μ' ένα στίχο, εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης
14 Μαρ

Ο σύνδεσμος Φιλολόγων Εύβοιας σας προσκαλεί στη γιορτή της ποίησης με ποιήματα εφήβων, την Τρίτη 21 Μαρτίου 2017, Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης, και ώρα 7.30 το απόγευμα, στο Θέατρο Παπαδημητρίου. Συμμετέχει το Μουσικό Γυμνάσιο Χαλκίδας «Νίκος Σκαλκώτας».

Μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίων και Λυκείων της περιοχής μας, θα διαβάσουν τα ποιήματα που έγραψαν για την εκδήλωση εορτασμού της παγκόσμιας ημέρας ποίησης, μαζί με τραγούδια μελοποιημένης ποίησης από το Μουσικό Γυμνάσιο Χαλκίδας. (θα υπάρξουν και «ποιητικές» εκπλήξεις!)