Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020 επίσκεψη του Δημοτικού Σχολείου Παντειχείου και συγκεκριμένα η Β´ και η Γ´ τάξη στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.
Εκδήλωση μνήμης Μικράς Ασίας
![Εκδήλωση μνήμης Μικράς Ασίας](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/09/mnimi-200x200.jpg)
Εκδήλωση μνήμης Μικράς Ασίας «μάθε με να μην ξεχνώ..», θα πραγματοποιήσει ο Σύλλογος «Αναξαγόρας» Ν.Λαμψάκου και ο ΔΟΑΠΠΕΧ, την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2016.
Πρόγραμμα:
10.00πμ – Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων. Λόγοι μνήμης και τιμής επισήμων
20.30μμ – Εκδήλωση προσφυγικής μνήμης
Σχετικά Άρθρα
Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «ΕΥΡΙΠΕΙΑ 2020», ο Οργανισμός Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), λόγω της ακύρωσης της εμποροπανήγυρης εμπλούτισε το πολιτιστικό πρόγραμμα του μηνός Ιουλίου, με εκδηλώσεις που διοργανώνει ο ΔΟΑΠΠΕΧ, καθώς και με Θεατρικές-Μουσικές παραστάσεις που έχει εντάξει στο πρόγραμμά του. Επιπλέον, προς ενημέρωση του κοινού και σύμφωνα με τις οδηγίες ασφαλούς διεξαγωγής […]